Z pokolenia na pokolenie zmienia się sposób postrzegania rzeczywistości, która de facto sama w sobie się zmienia. To, co śmieszyło dziadka trzydzieści lat temu, nie będzie najlepszym powodem do śmiechu u jego nastoletniego wnuczka. Zmienia się moda, zmienia się młodzieżowy slang, zmienia się popkultura, wyznaczająca elementy, składające się na dobrą zabawę i poczucie humoru. Dziś to, co śmieszy młodzież powinno mieścić się w ramach tworzonych w tym celu memów i żartów, najlepiej niezrozumiałych dla osób w różnym wieku. Kawały czy memy? Dziś humor łączy się  w dużej mierze z nośnikami informacji, dzięki którym szybko można rozpowszechnić zabawne kwestie. Pod tym względem memy wychodzą na pierwszy plan.

Kawały, czy demotywatory?

Młodzież, która ma obecnie nieograniczony dostęp do internetu, ma również nieograniczone możliwości zamieszczania w sieci własnej twórczości. Demotywatory, memy – krótkie sformułowania o charakterze komicznym, prześmiewczym, refleksyjnym lub melancholijnym bardzo często są tworzone przy użyciu intuicyjnych aplikacji. Każdy może stworzyć taki obrazek, który w mgnieniu oka zyska zasięg wieluset osób, skupionych w gronie wirtualnych znajomych na portalach społecznościowych. Dzięki takim możliwościom memy zyskały ogromną popularność, wypierając odrobinę tradycyjne żarty. Mem w krótki, obrazowy sposób zahacza o różnego typu modne informacje, wydarzenia, tworząc z nich doskonałą bazę dla zbudowania zabawnego demotywatora. Krótkie, bezpośrednie zdania, idealnie dopasowane do grafiki w memach tworzą genialne dla młodzieży treści, które można przesyłać bez ograniczeń. Wybierając kawały czy demotywatory, młodzież, nieskłonna do wysiłku skupia się na treściach krótkich, łatwych w odbiorze.

Trendy, a poczucie humoru

Współczesna młodzież, która w nadmiarze obowiązków szkolnych i zajęć dodatkowych każdą, wolną chwile spędza z nosem, utkwionym w smartfon, uwielbia memy, które nie wymagają zaangażowania w przyswojenie długiej, zawiłej treści. Demotywatory są często tworzone w taki sposób, aby skupiały uwagę młodych ludzi poprzez utożsamianie się z zawartymi w nich treściami. Krótkie zdania, trafne riposty i zabawne zdjęcia, często fotomontaże z uwzględnieniem wizerunku modnych, śmieszących młodzież postaci bezkonkurencyjnie zawładnęły internetowym poczuciem humoru. Dziś młodzież nie poświęca czasu na słuchanie dowcipów. Obecnie młodzi ludzie wykorzystują każdy moment, aby zajrzeć do sieci. Jak miło j

est gdy szybko, nieskomplikowanie, bez zbędnego wyszukiwania memy wyświetlają się na profilu społecznościowym. Oderwanie od rzeczywistości może wywołać uśmiech na twarzy. Postęp w każdej dziedzinie nie ominął również strefy młodzieżowego relaksu. Młodzież, która obecnie opiera swoje codzienne funkcjonowanie o internet, zdecydowanie wybiera memy zamiast dowcipów, do których ma trudniejszy dostęp i które wymagają większego zaangażowania w prezentowane treści. Demotywatory są dla młodzieży nie tylko sposobem na uśmiech, dobry humor, ale bywają wyznacznikiem całodniowego nastroju.

Jeżeli szukasz świetnych memów, kawałów czy demotywatorów, zajrzyj na Redmik.pl