Wiele osób w kontekście przeprowadzki uważa, że najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z własnego środka lokomocji i pomocy bliskich. Z tego powodu, przed przeprowadzką po mieszkaniu kręci się masa osób, które nie do końca mogą wiedzieć, jak się za to przeprowadzanie zabrać. Co więcej, w tle sytuacji coraz szybciej rośnie stres i zdenerwowanie osób przeprowadzających się. Dodatkowo, nierzadko konieczne jest wielokrotne kursowanie między lokacjami, zwłaszcza kiedy nie posiadamy większego samochodu. Stracony czas i pieniądze na paliwo, a także utracona energia i nerwy pozwalają narodzić się pytaniu: czy to był najlepszy pomysł? Bardzo często bowiem skorzystanie z usług firmy transportowej może oznaczać niższe koszty, niż samodzielna przeprowadzka, nie mówiąc już o zaoszczędzonym czasie i energii.

Wygodny transport! Przeprowadzki – cennik

Niestety na wstępie trzeba już wspomnieć, że nie da się odpowiedzieć na pytanie: ile kosztuje przeprowadzka? Wszystko bowiem jest uzależnione od naprawdę wielu czynników. Przede wszystkim zawsze różni się odległość z punktu A do B. W cenę wlicza się także materiały, jakich będzie musiała użyć firma transportowa. Niektóre firmy oferują materiały do przeprowadzki w formie gotowych zestawów, inne same zapewniają wspomniane materiały i zajmują się specjalistycznym pakowaniem za drobną opłatą – jednak w takim wypadku, nie musimy się martwić o bezpieczeństwo naszego dobytku. Koszty są również zależne od ilości pakowanego mienia i jego charakteru, a także czasu załadunku. Znacznie dłużej pracownicy firmy będą zabezpieczali np. bezcenną rzeźbę, niż szafki. Ważnym czynnikiem jest też czas – kiedy przeprowadzka jest planowana na szybko, będzie się to wiązało z większymi kosztami, ponieważ firma będzie miała znacznie mniej czasu na przygotowania.

Nie można zapominać o tym, że większość firm przeprowadzkowych oferuje wiele opcji dodatkowych. Chodzi między innymi o dostarczenie materiałów do pakowania (pudeł, folii). W grę wchodzi także opcja dodatkowego zabezpieczenia, demontażu i montażu mebli, rozpakowania, wynajęcia dodatkowych pomocników itd. Ceny przeprowadzek mogą wynieść sporo, zwłaszcza jeżeli samodzielnie wcześniej nie pakowało się mienia i posiada się go niemało. Fakt, mogą to zrobić pracownicy firmy, ale jeżeli zrobi się to we własnym zakresie – firma zaoszczędzi czas, a Ty pieniądze. Ograniczyć trudy związane z przeprowadzką może też pozbycie się wszelkich niepotrzebnych rzeczy ze starego mieszkania.

O co najczęściej pyta firma przeprowadzkowa przy wycenie transportu? Jest to lokalizacja obu mieszkań, czyli miejscowość, ale ważne jest też piętro w budynku i udogodnienia, takie jak winda osobowa lub towarowa. Ważne jest też określenie tego, ile dóbr o sporym gabarycie będzie przewiezionych, a także tych najcenniejszych. Dobrze jest też określić ilość i rodzaj artykułów do zapakowania (kartony, folie, worki, palety itd.).

Warto korzystać z pewnej firmy transportowej, która od dawna działa na rynku. Trzeba wiedzieć, że niedoświadczeni pracownicy mogą przyczynić się do zniszczenia mienia. Dobra firma natomiast posiada wyszkoloną kadrę, a przy tym ubezpieczy cały przewożony towar. Pamiętaj, że powinno się poinformować dane przedsiębiorstwo transportowe jak najwcześniej przed planowaną przeprowadzką – uchroni to od stresu związanego z działaniami „na szybko”, podczas których można zwyczajnie o czymś zapomnieć.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszego partnera: max-przeprowadzki.pl