W tym roku się przeprowadziłeś do innego miasta. Zmieniłeś pracę, towarzystwo i wszystko wydaję Ci się nowe. Z racji tego, że jesteś osobą towarzyską zamierzasz się w jakiś sposób zintegrować z kolegami z pracy. To prawda, że starasz się rozmawiać z każdym w czasie przerwy pracowniczej. Jednak czy to dobry sposób aby poznać innych współpracowników z innego działu? Oczywiście, że NIE! Jeśli chcesz mieć lepsze relację z innymi to sam wyjdź z inicjatywą spotkania. Jeśli użyjesz odpowiednich słów to możesz liczyć na to, że zdoła Ci się namówić twoich nowych znajomych do wyjścia. Gdzie ich najlepiej zabrać? Istnieją miejsca w którym możecie się doskonale bawić.

Na początek, na ,,przełamanie” pierwszych lodów pomyśl o tym aby zaproponować wyjście do pizzerii lub jakiegoś pubu. Takie miejsce jest bardzo naturalne – z pewnością twoi współpracownicy podobnie do Ciebie lubią czasem zjeść pizzę, napić się jakiegoś napoju wyskokowego. Jeśli zauważasz, że grupa wyraża zainteresowanie takiej formy integracji to zdecyduj się na to iż zarezerwujesz stolik na odpowiednią liczbę osób. To bardzo dobre miejsce do tego aby się bliżej poznać.

Zależy Ci na tym aby poznać reakcję innych kiedy przegrywają lub wygrywają? Zdecyduj się na to, że twoja integracja z nowymi znajomymi z pracy odbędzie się w kręgielni. Ten rodzaj sportu nie wymaga wcześniejszego przygotowania – to nie są skoki narciarskie. Jeśli ktoś jeszcze nigdy nie grał w kręgle to nie powinien mieć żadnych trudności aby opanować tą sztukę. W twojej grupie mogą być osoby, które mogą być mniej lub bardziej doświadczone w tej dyscyplinie. Dlaczego to miejsce jest dobre na integrację? Poprzez zdrową rywalizację możesz się znakomicie zjednać z grupą.

Jeśli widzisz, że twoi współpracownicy bardzo chętnie rozmawiają o sporcie a także uprawiają go regularnie to zdecyduj się na to iż miejscem na integrację będzie paintabll. To także forma aktywności fizycznej. Możesz się na to zdecydować zorganizować ten wolny czas i zagrać np. pojedynek kierownictwo vs pracownicy produkcyjni. Na pewno jedni i drudzy będą się chcieli w pewien sposób odegrać za niewłaściwie zachowania w pracy. To forma zabawy, nie może ona doprowadzać do tego iż zacznie się ,,złośliwe” strzelanie. Przed rozpoczęciem rozgrywki powiedz o tym, że te wszystkie niedomówienia pozostały w firmie a teraz jest tylko moment do tego aby spędzić mile czas i się w końcu odpowiednio zintegrować. Podział na grupy powinien być sprawiedliwy – aby rozpocząć tego typu integrację musisz znaleźć komplet osób aby nie było nieparzyście. Na pewno żadna z drużyn nie chcę dawać forów innej.