Jednym z ulubionych pomysłów panów, jest paintball. Gra strategiczna w terenie, która polega na celowaniu do innych uczestników ze specjalnych pistoletów wyposażonych w naboje z farbą. Głównym celem jest wyeliminowanie wszystkich uczestników, pozostając nietrafionym przez całą grę. Paintball to gra, która wymaga dobrej orientacji, zmysłu strategicznego i dobrej kondycji fizycznej. Żadnemu z uczestników nie ma prawa stać się nic złego. Ubrani są oni w specjalne kombinezony, a na głowach mają kaski. To doskonała okazja do wcielenie się w postać swojego ulubionego bohatera z filmu akcji, którego głównym zadaniem jest wyeliminowanie wroga.
Paintball podczas wieczoru kawalerskiego
Wieczory kawalerskie organizowane przez przyjaciół dla przyszłego pana młodego są bardzo kreatywne. Zanim przyszły pan młody dowie się, że docelowym celem tego wieczoru jest paintball, przyjaciele chętnie organizują dla niego „porwanie”. O wszystkim poinformowana jest oczywiście panna młoda, aby nie martwiła się, kiedy do drzwi mieszkania zapuka kilku zamaskowanych mężczyzn i założą na głowę jej ukochanego kominiarkę, po czym szybko zabiorą go siłą do samochodu. To wszystko jest częścią planu i paintball jest oczywiście jego częścią. Do celu jadą najczęściej okrężną drogą, aby pan młody był odrobinę zdezorientowany. Po pewnym czasie jednak zaczyna się domyślać, o co chodzi. Zdradzają to przede wszystkim głosy przyjaciół, którzy mimo szczerych chęci, nie potrafią usiedzieć cicho. Są bardzo podekscytowani faktem, że tak udało im się zaskoczyć przyjaciela.
Co daje gra w paintball?
Paintball świetnie wpływa na nasza kondycje fizyczną i zmysł orientacji. To doskonała rozrywka dla osób, które uwielbiają zabawą podczas wysiłku fizycznego. Nie da się ukryć, że gra ta wymaga biegania i wielu uników, co wiąże się z dużym ruchem. Z pewnością nie jest to zabawa dla każdego. Zanim zdecydujemy się na uczestnictwo, trzeba wziąć pod uwagę nasze zdrowie oraz kondycję. Poza tym, doskonale integruje.
Integracja i gra zespołowa
Z paintball’a korzystają nie tylko grupy przyjaciół i znajomych, ale także firmy, organizując takie wydarzenia dla swoich pracowników. Dzieleni są oni wówczas na kilka drużyn i ich zadaniem jest wzajemna eliminacja członków drużyny przeciwnej. Muszą w tym czasie ze sobą współpracować, pomagać sobie i chronić się nawzajem. To także świetny patent polecany przez psychologów, aby zespół nauczył się ze sobą współpracować, mimo wcześniejszych konfliktów i nieporozumień. Zadziwiające są pozytywne efekty takich zabaw, które zauważane zostają później w życiu pracowniczym.