Każdy w życiu może mieć lepsze i słabsze dni. Czasem człowiek czuję się bardzo dobrze jednak innym razem może czuć się smutny. Warto jednak po swoim dniu pracy, pobycie na uczelni zdecydować się na to aby wybrać się do parku i w sposób miły spędzić swój czas aby w jak największym stopniu wzmocnić swoje akumulatorki.

Idąc przez park spróbuj naładować się pozytywną energią płynącą prosto z twoich słuchawek a chodzi o muzykę. Idąc do pracy rano zdecyduj się posłuchać swoich ulubionych kawałków, w pewnym stopniu mogą Cię one zainspirować do działania a także do tego, że uzyskasz motywację – jeśli słuchasz inspirujące utwory. Możesz także usiąść na chwilę na ławce w parku aby bardziej się skoncentrować na rytmach, które wcześniej sobie przygotowałeś do swojego urządzenia przenośnego. Takie doładowanie pozytywne może dać Ci dużą inspirację po to aby zrealizować swój kolejny cel.

Postaraj się chwilę zrelaksować. Nie chodzi tutaj o bezczynne siedzenie na ławce w parku przez cały dzień. Warto się zastanowić nad swoim życiem przynajmniej przez pewien okres czasu. Zadaj sobie bardziej osobiste pytania w myślach – co spowodowało, że tutaj jestem oraz to co do tej pory udało mi się osiągnąć w życiu. Patrząc na to spokojnie z perspektywy osoby, która się dopuściła refleksji masz znakomitą szansę na to aby pokierować swoją ścieżką rozwoju w dobrym kierunku.

Spacerując po alejkach możesz się zdecydować na rozmowę z samym sobą. Może innym osobom wydawać się to głupie ale tak naprawdę w taki sposób będziesz mógł przeprowadzić ze sobą swoisty monolog, który będzie miał za zadanie wyznaczenie twoich nowych celów a także ścieżek rozwoju. Zastanów się nad tym aby wyrzucić z siebie te wszystkie złe emocje, które w pewien sposób mogą Cię ograniczać.

Tuż przed wyjściem do szkoły lub na uczelnie postanów zjeść solidne śniadanie. Od początku dnia staraj się doładowywać pozytywną energią ponieważ to właśnie dzięki niej możesz sprawić, że twój dzień będzie jak najbardziej udany a także rozpoczęty energicznie. Spróbuj przyrządzić posiłek o dużej zawartości odżywczej np. płatki owsiane z bananem lub jabłkiem. To właśnie te owoce mogą poprawić poziom twoich endorfin.

Spacerując postaraj się by mieć przy sobie zapas jakiś świeżych owoców. To właśnie z tego powodu pomyśl o tym aby być w posiadaniu np. jabłka lub pomarańczy. Wystarczy je potraktować jako przekąski, które będą mogły Ci dodać odpowiedni poziom energii.

Siedząc na ławce w parku spróbuj się odłączyć od mediów społecznościowych. Zdecyduj się tym razem nie surfować po sieci i posiedzieć bezczynnie nie ingerując w to co się dzieję na ,,tablicy” u twojej koleżanki. Możesz ten czas w zupełnie inny czasu nadrobić. Co warto w tym przypadku zrobić? Przede wszystkim postaraj się nadrobić swoje zaległości jeśli chodzi o czytanie książek. Na pewno masz takie pozycję, które od dłuższego czasu obiecujesz sobie przeczytać ale tak naprawdę zabrakło Ci odpowiedniego czasu.

Na czas spacerowania po pięknych alejkach spróbuj odmówić korzystania z twoich ulubionych używek. Odstaw na chwilę na bok papierosy po których twój oddech nie jest świeży. Zrezygnuj także z picia napojów alkoholowych na ławce w parku. To bardzo ryzykowne ponieważ oprócz mandatu możesz także stracić swoje ,,dobre imię” wśród znajomych przez to, że dopuszczasz się w pewnym sensie pewnej zakazanej rzeczy. Zamiast tego lepiej będzie jak skorzystasz z czegoś zdecydowanie innego. W tym przypadku powinieneś postawić na jakąś butelkę wody lub zdrową przekąskę. Spróbuj rozkoszować się chwilą w parku. Nie musisz się nigdzie śpieszyć, jeśli jest piątek to możesz tak naprawdę zdecydować się na dłuższy pobyt na ławce w alejce.