Znużyło Cię siedzenia na fotelu? Chciałbyś się wziąć za siebie i zmienić bierny tryb życia? Zdecyduj się na jeden krok – zacznij spacerować. Istnieje wiele zalet, które powinny Ci uświadomić to iż warto systematycznie wybierać się na spacer – samemu, z rodziną, znajomymi czy partnerem. To bardzo bezpieczna aktywność fizyczna mogąca przynosić same korzyści.

Spacerując masz szansę uchronić się przed pojawieniem osteoporozy. Ta aktywność fizyczna umożliwi Ci wpłynąć w pozytywny sposób na gęstość kości. Lekarze Brytyjski zalecali swoim pacjentom spacerować przez 30 minut z psem, kiedy się go nie ma konieczne jest pożyczenie go od swojego sąsiada.

Spacer może w pozytywny sposób na wzmocnienie serca. To właśnie ta aktywność fizyczna może zapobiegać występowaniu chorób sercowo-naczyniowych. Osoby starsze, które systematycznie wychodzą na spacer zapewniają to, że następuje przywrócenie tętnicom właściwej kondycji, która mogła była u nich jeszcze w młodszym wieku. W czasie żwawego marszu sercowy mięsień odpowiada za pompowanie większej ilości krwi. To właśnie dzięki tempu może się wzmacniać układ krążenia to wszystko odpowiadać będzie za zmniejszenie ryzyka wystąpienia ryzyka zawału.

Spacerując regularnie można na nowo odzyskać energię do swojego życia. Czas spaceru to idealne dotlenieni e dla naszego organizmu. To właśnie za tą sprawą można liczyć na to, że będzie nam przybywać energii. Faktem jest to, że ludzie chodzący na spacer regularnie z reguły są bardziej sprawni od tych unikających dawkę aktywności fizycznej.

Będąc na diecie znakomicie wspomożesz swoje odchudzanie przez spacer – po kilku tygodniach osoba, która zacznie spacerować a jest na diecie zaobserwuję pierwsze rezultaty. W porównaniu do innej aktywności fizycznej (joggingu) nie będzie następować tutaj obciążenie ani stawów ani kręgosłupa.

Jeśli nie wiesz w jaki sposób masz zacząć to koniecznie rozpocznij przygotowanie od dobrania odpowiedniej dawki swoich sesji. Marsz na samym początku powinien odbywać się jako tempo 5km/h. Jeśli nasz organizm we właściwy sposób przyzwyczai się do tego rodzaju wysiłku konieczne będzie to aby przejść na coś zdecydowanie innego a chodzi tutaj głównie o marszobieg (walking) jego tempo to 7km/h.

Nie wiesz w jaki sposób masz się zrelaksować po pracy lub uczelni? Zdecyduj się po prostu na wyjście na spacer. W czasie naszego marszu można się zastanowić nad swoim życiem a także nabrać większego dystansu do naszych codziennych problemów. 30minut do jednej godziny to z pewnością bardzo dobry moment do tego aby się odstresować bo męczącym dniu. Spacer w zupełności powinien wystarczyć do tego aby wzmocnić swoje dobre samopoczucie a pozbyć się tego mogącego powodować u nas niepokój czyli kortyzol. Nie chcąc samemu spacerować wystarczy zabrać ze sobą jakąś znajomą osobę, partnera lub kogoś z rodziny. Mając u siebie psa warto powiedzieć o tym, że tak właściwie konieczne jest to ażeby chodzić z nim na spacer częściej. Warto wykorzystać w 100% ten rodzaj aktywności fizycznej.