Sport pozwala nam na wyzbycie się negatywnej energii, która kumulowała się w naszym organizmie przez dłuższy czas. Doskonale w tej kwestii sprawdzają się zajęcia fitness, które są dynamiczne i pozwalają rozruszać się wszystkim partiom mięśniowym. Wiele pań przychodzi na fitness z przyjaciółkami, by wzajemnie się motywować, a przy okazji wspólnie spędzić czas, trochę inaczej niż w domu przed telewizorem.
Różnorodność zajęć
Kluby fitness proponują swoim klientkom bardzo zróżnicowany program zajęć. Wszystkie ćwiczenia są tam dostosowane do określonego problemu z którym chciałyby walczyć uczestniczki. W ofercie najczęściej widnieje fitness anty-cellulit, body perfect, zdrowy kręgosłup, power czy dynamic fitness. Oferty są także podzielone na odpowiednie stopnie zaawansowania klientek, tak aby żadna nie czuła się podczas zajęć pokrzywdzona.
Wpływ fitness na układ nerwowy
Każdy sport pozwala pozbyć się z ciała negatywnej energii. Fitness dzięki temu, że jest bardzo dynamiczny i nie ma z nim zbyt dużych przerw, świetnie oczyszcza i pozytywnie „męczy” ciało. Wraz z potem odpływają od nas złe myśli. Zmęczenie nie pozwala skupić się na problemach dnia codziennego, dzięki temu jest to świetna forma dla osób zestresowanych i znerwicowanych, zwłaszcza pracą.
Fitness jako rozrywka
Sport pozwala także na wytwarzanie przez nasz mózg endorfin, czyli hormonów szczęścia. Dla wielu pań jest to doskonała rozrywka, która pozwala im zachować piękne ciało i zdrowy umysł. Odpowiednio dobrana muzyka sprawia, że ćwiczenia stają się przyjemnością, zwłaszcza, że układy często zawierają także elementy tańca.
Czy fitness jest tylko dla kobiet?
Absolutnie nie! Wielu mężczyzn przychodzi na zajęcia z fitnessu, ponieważ to sport, który nie obciąża stawów oraz pozwala na pracę wszystkich mięśni ciała. W ciągu godziny intensywnego ruchu, nasz organizm jest w stanie spalić około 400 kalorii. Niektóre kluby fitness tworzą specjalne grupy ćwiczeniowe jedynie dla panów, aby nie czuli się oni niekomfortowo w towarzystwie zwinnych i gibkich kobiet, które z fitnessem zaprzyjaźniły się już wiele lat temu. Absolutnie nie ma się czego wstydzić. Fitness to sport jak każdy inny i jedynie poprzez stereotypy przyjęło się, że wykonywany jest tylko przez kobiety.
Fitness dla kobiet w ciąży
Niewiele kobiet, które spodziewają się dziecka zdaje sobie sprawę z tego jak ważne są dla nich ćwiczenia fizyczne. Nie chodzi jedynie o aktywność i wzmocnienie mięśni kręgosłupa, ale przede wszystkim o odrobinę rozrywki. Z pewnością nie mają jej one zbyt wiele, zwłaszcza te, które przebywają na urlopie macierzyńskim w domu. Fitness wśród kobiet w ciąży pozwala na nawiązanie wielu nowych kontaktów oraz wymianę informacji między ciężarnymi na temat przyszłego członka rodziny, a także obaw i niepewności. Dodatkowo, panie wspólnie wykonują ćwiczenia pod okiem instruktora, który dba o to, by zmniejszyć dolegliwości bólowe, związane ze zmianą przeciążeń występujących w ciele. Warto rozważyć tę opcję jako doskonałe rozwiązanie dla pań, którym brakuje towarzystwa, a przy tym chcą zadbać o zdrowie swoje i maluszka.