Od zawsze wiadomo, że Włoskie pasmo Alp jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do uprawiania narciarstwa. To właśnie z tego powodu każdego roku mieszkańcy całej Europy zjeżdżają do tej lokalizacji, by przez kilka dni oddać się swojej pasji, jaką jest zimowe szaleństwo na stokach. Włochy przyciągają narciarzy ze względu na doskonale przemyślane trasy narciarskie, świetną pogodę oraz bardzo dobrze przygotowaną infrastrukturę, które zawsze obfitują niezapomnianą atmosferą Jednym z najpopularniejszych kierunków we Włoskich alpach, który jest również rekomendowany przez nastok.pl, jest Marilleva – jeden z najlepszych i najszybciej rozrastających się ośrodków narciarskich we Włoskich Alpach.

Informacje o regionie

Marilleva to doskonała propozycja dla wszystkich narciarzy ze względu na fakt, iż ośrodek leży w Val di Sole – Dolinie Słońca, czyli bardzo atrakcyjnym regionie będącego jednym z największych ośrodków narciarskich Trentino. Dolina zawdzięcza swoją nazwę dużej ilości dni słonecznych, które razem z obfitymi opadami śniegu dają rewelacyjne warunki do jazdy zarówno na nartach, jak i snowboardzie. Sam region położony jest zaraz obok majestatycznego masywu Adamello oraz szczytów Gruppo di Brenta, które liczą sobie ponad 3000 metrów. Marilleva posiada bardzo dobrą komunikację z pobliskimi ośrodkami, czyli Madonna di Campiglio oraz Folgarida. Do sąsiednich miasteczek możemy dostać się bezpośrednio busem lub na nartach dzięki połączeniu wielu tras. Tak dobrze skomunikowane między sobą ośrodki tworzą jedno z największych w Dolinie Słońca centrów dla narciarzy.

Infrastruktura dla narciarzy

Marilleva dysponuje dwoma stacjami narciarskimi, z czego pierwsza jest umiejscowiona w dolinie na poziomie 900 metrów, o nazwie Marilleva 900. Druga natomiast, o nazwie Marilleva 1400, jest położona na poziomie 1400 metrów nad poziomem morza i to właśnie z tej stacji mamy możliwość dostać się do pobliskich ośrodków Folgarida i Madonna di Campiglio. Cały region obfituje w trasy o łącznej długości aż 120 kilometrów, co sprawia, iż przyjeżdżając tu na tydzień, każdy dzień możemy spędzić na zupełnie innych, niepowtarzających się zjazdach. Do dyspozycji narciarzy oddano aż 44 wyciągi, które stanowią doskonałą komunikację między ośrodkami i za ich pośrednictwem szybko przedostaniemy się w najwyższe partie narciarskich ścieżek.

Marilleva to miejsce idealne dla wszystkich narciarzy, bez względu na stopień zaawansowania. Połowa tras to łagodne nartostrady, które idealnie nadają się do pierwszych ślizgów oraz szlifowaniu swoich narciarskich umiejętności. Około 35% całości to trasy o średnim poziomie zaawansowania, natomiast 15% to wymagające trasy o czarnym oznakowaniu zarezerwowane jedynie dla wytrawnych narciarzy. Bez względu na to, jaką ścieżkę zjazdową zdecydujemy się wybrać, czekają nas piękne, majestatyczne widoki pobliskich masywów górskich. Niewątpliwie jedną z największych atrakcji całego regionu jest słynna 8 osobowa kolejka gondolowa, która podróżuje pomiędzy centralną częścią Val di Sole a obszarem Marilleva-Folgarida. 

Baza hotelowa 

Zarówno Marilleva 1400, jak i Marilleva 900 dysponuje doskonałą bazą noclegową mogącą pomieścić jednocześnie aż 10 tysięcy turystów. W ramach stacji Marilleva 900 zlokalizowana jest baza główna, w której sąsiedztwie znajduje się wiele hoteli, pensjonatów oraz parking. Dwie stacje oddalone od siebie w pionie o 500 metrów są połączone drogą, do której w łatwy sposób można się dostać samochodem. Stacja Marilleva 1400 dysponuje równie bogatą bazą noclegową, a dużym atutem stacjonowania w tym miejscu jest fakt, iż wiele tras zaczyna się praktycznie przy ośrodkach wypoczynkowych. Nawet jeżeli nasz hotel nie jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie stoku, zawsze możemy liczyć na hotelowy skibus, który w błyskawiczny sposób przewiezie nas do najbliższego wyciągu.

Region Marilleva to idealne miejsce dla wszystkich narciarzy, bez względu na stopień zaawansowania, którzy marzą o aktywnym wypoczynku na nartach. Doskonała infrastruktura i świetna jakość tras sprawi, że nie będziemy się nudzić nawet przez moment.