Do lata pozostało już co raz mniej czasu. Wiele osób już dawno ma zarezerwowane miejsca w hotelach nad morzem, w górach lub za granicą. Istnieją jednak takie osoby, które nie zamierzają w tym roku nigdzie wyjeżdżać a chcą wykorzystać piękną pogodę letnią u siebie w mieście. Takie wakacje mogą być również udane. Chcąc się opalić na brązowo nie należy od razu wyjeżdżać za granicę – warto wyjść na dwór u siebie na ogródku i skorzystać z promyków słońca. Przed rozpoczęciem opalania warto zapoznać się z plusami a także minusami.

Korzyści opalania to na pewno poprawa jakości swojego snu. Będąc na słońcu światło można synchronizować cykl wewnętrzny z porą dnia i to właśnie jest rezultatem tego, że sen w nocy jest o wiele lepszy.

Przebywając na słońcu uzyskujemy bogate źródło witaminy D. W jedzeniu ona się nie znajduję – co prawda można ją odszukać w suplementach ale tak naprawdę one są niewłaściwie przyswajane przez nasz organizm i szkodzić naszemu ciału.

Regularne opalanie się to na pewno poprawa samopoczucia. Przebywając na słońcu można liczyć na to, że tak właściwie uzyskuję się duże szczęście z całego życia. Opalanie to na pewno dobry sposób na to aby podnieść swoją samoocenę. Widząc opaloną twarz w lustrze można się spodziewać tego, że na ustach pojawi się uśmiech.

Opalanie to także wady, do jednych z nich należeć będą to iż występować mogą zmiany skórne, które powodować mogą przekształcanie się w nowotwory i to nawet te złośliwe. Można go wyleczyć ale pod wyjątkiem szybkiego wykrycia. Ten minus związany jest ze zbyt długim przebywaniem na słońcu.

Przebywanie na słońce bardzo długie powoduję to, że mogą występować różnego rodzaju przebarwienia, poparzenie czy znamiona. Jeśli ktoś decyduję się na opalanie to powinien skorzystać z dobrych olejków do opalania mogących powstrzymać powstanie poparzenia.

Nadmierne przebywanie na słońcu spowoduję, że nasza skóra będzie wyglądać zdecydowanie starzej. Przykładowo 20latka, która się regularnie opala uzyska skórę o 10 lat starszą.