Twój wymarzony moment na twoim stanowisku jest wtedy kiedy następuję ,,fajrant”. Możesz swobodnie wrócić do domu. Już nic Cię nie interesuję. Zakończyłeś tydzień pracy w piątek. Masz teraz dwa dni wolnego. Zastanawiasz się co masz zrobić z tym czasem? Masz dwa wyjścia – jedno to przeleżeć bezproduktywnie cały weekend a drugie to kreatywnie i efektywnie spędzić sobotę i niedzielę.

Ile razy zdarzało Ci się spać do późna w weekend? Jeśli normą dla Ciebie jest wstawanie o godzinie 10 lub 11 to musisz coś zmienić ponieważ przez takie podejście możesz marnować swój czas. Zastanów się tylko nad tym, że praktycznie do godziny 13, 14 nie zdążysz się z niczym ogarnąć a zanim posprzątasz mieszkanie, umyjesz samochód to zejdzie Ci trochę czasu. Zmień swój nawyk spania na weekend. Tym razem wstań wcześniej, zdecyduj się na to iż przebudzisz się maksymalnie do godziny 8. Do dyspozycji będziesz miał cały dzień zarówno w sobotę jak i niedzielę. Wykorzystaj ten czas efektywnie ponieważ istnieją na to sposoby.

Czy zastanawiałeś się kiedy ostatni raz byłeś u siebie na mieście i spacerowałeś na rynku? Jeśli nie to pora to zmienić. Weekend to najlepsza okazja do tego aby pospacerować wokół ratusza a nawet zobaczyć z innej perspektywy rynek twojego miasta. Spędzając w taki sposób czas na mieście możesz liczyć na to, że przede wszystkim naładujesz się energią na cały dzień a dzięki chodzeniu truchtem poprawisz sobie kondycję. To wyjdzie Ci na plus ponieważ zamiast się ociągać w łóżku zrobisz coś pożytecznego. Kiedy jednak nie mieszkasz w mieście a małej wiosce to zdecyduj się, że pospacerujesz po najbliższej okolicy. Nie tłumacz się, że nie ma tutaj ciekawych miejsc gdyż to właśnie na wsiach widoki są przepiękne.

Kolejny sposób na udany weekend wiąże się także ze spędzeniem go w wolnym czasie na pikniku. Zdecyduj się na to, że zabierzesz ze sobą swoich znajomych, dziewczynę lub rodzinę i razem na łonie natury będziecie podziwiać piękne widoki a jednocześnie spędzać wspólnie swój wolny czas. Co do takiej wyprawy w mieście jest potrzebne? Praktycznie NIC wielkiego. Wystarczy tak naprawdę pozytywny nastrój. Jednak jeśli ktoś zamierza dłużej posiedzieć na pikniku to powinien zabrać ze sobą najbardziej potrzebny sprzęt a chodzi tutaj przede wszystkim o jakiś koc, prowiant. To bardzo dobry pomysł na udany weekend. Jeśli znajdzie się wymarzone miejsce to tak naprawdę można liczyć na to, że taka forma spędzenia czasu wspólnie z dziewczyną lub paczką znajomych będzie idealna.

Udany weekend to wybór aktywności fizycznej. Nie szukaj wymówek, że nie masz czasu lub odpowiedniego sprzętu. Istnieję tyle sportów w których nie jest potrzebne specjalistyczne wyposażenie. Jeśli chcesz potrenować swoją kondycję to pomyśl o tym aby zacząć biegać. Namów do tej aktywności fizycznej swojego znajomego lub dziewczynę. To właśnie dzięki temu możecie razem spędzić wspólnie wasz wolny czas. Nie potrzebujesz ,,super wyposażenia” a wystarczy, że tylko wybierzesz jakieś odpowiednie buty lub koszulkę. Kiedy jednak nie chcesz biegać to pomyśl o czymś innym. Zdecyduj się na to, że wykorzystasz obecną pogodę i wsiądziesz na rower. Możesz pojeździć gdzieś na mieście lub po prostu wyjechać gdzieś dalej. To wszystko uzależnione jest od Ciebie. Jeśli jednak wybierzesz rower to bądź w świadomości, że to dzięki niemu wzmocnisz swoją kondycję a dodatkowo poprawisz swoje krążenie. Na pewno pod koniec sesji będziesz pełny humoru i energii gdyż ta aktywność fizyczna powoduję powstawanie dużej dawki hormonu szczęścia.

Zaplanuj, że tym razem twój weekend będzie spędzony o wiele inaczej niż dotychczas. Pomyśl o tym aby wybrać się w jakieś kulturalne miejsca. Dowiedz się czy aktualnie nikt nie rozgrywa w domu kultury, na rynku jakiegoś przedstawienia. W taki sposób będziesz się mógł również oderwać od szarej rzeczywistości. Jeśli myślisz o czymś większym to zdecyduj się, że udasz się do teatru lub do muzeum. Jeśli nie było w twoim zwyczaju odwiedzania tych miejsc na weekend to bądź przekonany o tym, że tak właściwie tutaj także możesz się rozerwać. Za sprawą takich miejsc poznasz najciekawsze historie i dowiesz się o sztukach, które tak naprawdę są godne podziwu.

Jeśli w tygodniu twój grafik jest bardzo napięty a Ty nie masz czasu na swoje ulubione rzeczy np. posłuchanie muzyki, przeczytania książki to tak naprawdę na sobotę i niedzielę się na nie zdecyduj. Nie musisz wyjeżdżać gdzieś po za miasto aby posłuchać swojej kapeli. Wystarczy, że włączysz sobie płytę CD, która znajduję się u Ciebie na półce. Odkładasz od dawna przeczytanie jakiejś książki? Czas to zmienić! Najlepszy moment do tego będzie na weekend. Nie możesz już dłużej zwlekać. Wykorzystaj te dwa dni wolnego aby tak właściwie spożytkować je optymalnie. Musisz nadrobić swoje zaległości w odniesieniu do czytania książki a także słuchania muzyki. Na pewno w taki sposób naładujesz swoje akumulatorki na nadchodzący tydzień.