W dzisiejszych czasach coraz mniej osób odwiedza teatr, który wciąż prężnie się rozwija. Wystawiane sztuki są pełne emocji, prawdziwych historii oraz elementów, które można utożsamić z prawdziwym życiem. To doskonała alternatywa dla kina. Sztuki mają za zadanie bawić widza, wzruszać, a także przerażać. Jednym słowem, teatr wywoływać prawdziwe emocje, które siedzą w głębi każdego człowieka. Aktorstwo teatralne znane i popularne było już w starożytności, kiedy to w greckich amfiteatrach aktorami mogli być jedynie mężczyźni. Grali oni wówczas zarówno męskie jak i damskie role, przebierając się w suknie i chodząc w butach na wysokich obcasach.
Wieczór jak żaden inny
Przede wszystkim teatr wszystkim powinien kojarzyć się z eleganckim strojem i wytwornością. Jeśli wybieracie się ze znajomymi do teatru, wasz strój powinien być dopasowany do tego wyjątkowego miejsca. Panie powinny założyć elegancką sukienkę, panowie zaś garnitur, lub przynajmniej marynarkę. Jeden taki wieczór w miesiącu sprawi, że  polubicie ten wytworny szyk i częściej będziecie wybierać teatr jako miejsce do spędzenia wyjątkowego wieczoru.
Miejsce nie tylko dla koneserów
Wydawałoby się, że teatr to miejsce w którym spotkać można głównie osoby znające się na sztuce i doceniające kunszt aktorski występujących na scenie osób. Okazuje się jednak, że to stereotyp. W teatrze można spotkać ludzi z wielu środowisk i to niekoniecznie zawsze tych, którzy się na tego rodzaju widowiskach znają. Ludzie odwiedzają teatr chcą poznać coś nowego, zobaczyć film, ale w wersji na żywo. Próbują w inny sposób dostrzegać piękno i wielu z nich się to doskonale udaje.
Kiedy warto wybrać się do teatru?
Z pewnością wówczas, kiedy w spektaklu główne role grają znani aktorzy. Możemy mieć pewność, że wyjdziemy z teatru zadowoleni, pełni wrażeń i emocji, których dostarczyło nam przedstawienie. To doskonałe miejsce na randkę, prezent na wyjątkową okazję, a także kulturalny wieczór w gronie znajomych. Warto również od najmłodszych lat pokazywać dzieciom jak tworzy się sztuka. W końcu najznamienitsi aktorzy z całego świata swoją przygodę z aktorstwem zaczynali właśnie na deskach teatru.
Bilety na przedstawienia
Dzięki temu, że żyjemy w dobie Internetu, bilety możemy kupić przede wszystkim dzięki stronom internetowym. Można wówczas zdobyć je w naprawdę atrakcyjnych cenach. Warto również polować na bilety stojące. Są one dużo tańsze, jednak wiele osób w ostatniej chwili rezygnuje, a na ich miejscach mogą usiąść właśnie ci, dla których foteli już zabrakło.
Poznawanie ciekawych ludzi
Teatr to miejsce w którym można poznać ludzi wyjątkowych, oczytanych i światłych. Często nazywa się ich popularnie elitą. W rzeczywistości są to jednak ludzie tacy jak my, którzy jednak dużo bardziej doceniają sztukę i starają się czerpać z niej jak najwięcej. Kontakty nawiązane w teatrze można wykorzystać w przyszłości, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Nigdy nie wiadomo kiedy przydatny okaże się nam numer do prawnika czy lekarza, który akurat dzielił z nami lożę.
Zakazy panujące w teatrze
Przede wszystkim goście są zobowiązani do zachowania ciszy podczas przedstawienia. Dzięki temu aktorzy mają ułatwione zadanie i nie muszą przekrzykiwać się wzajemnie na scenie. Jest to również oznaka szacunku dla ich pracy i trudu, który włożyli w przygotowanie się do roli. W loży można jeść i pić, jednak w taki sposób, aby nie przeszkadzać innym osobom, które oglądają spektakl. Publiczność powinna oczywiście klaskać na zakończenie każdego przedstawienia, a jeśli wyjątkowo się podobało – przedłużyć klaskanie, aby aktorzy jeszcze raz wyszli na scenę i ponownie ukłonili się swoim widzom. Na sali obowiązuje również całkowity zakaz używanie telefonów komórkowych. Ktokolwiek złamie to postanowienie, proszony jest najczęściej o opuszczenie widowni i ewentualnie po negocjacjach z ochroną, może ponownie wejść na salę by dokończyć oglądanie spektaklu. Jest to jednak okazanie braku szacunku zarówno dla aktorów jak i innych osób, które zapłaciły za bilet na sztukę, a dźwięk czyjegoś telefonu zwyczajnie przeszkodził im w oglądaniu.