Pokój małego dziecka powinien być nie tylko przytulny i efektowny wizualnie, ale i bezpieczny. To chyba najważniejsze. Dobrze dobrane meble to jego najważniejszy element. To bowiem dzięki meblom można stworzyć dziecku warunki idealne do zabawy i odpoczynku zarazem. Dlaczego warto postawić na meble z drewna i jakie są zalety takiego rozwiązania?

Produkty z drewna – przede wszystkim wytrzymałe
Drewno to materiał bardzo twardy, a dzięki temu również wytrzymały i odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia natury mechanicznej. Pod odpowiednim zabezpieczeniu (woskowaniu, olejowaniu czy lakierowaniu) staje się także odporne na zabrudzenia i wilgoć. To chyba największa zaleta drewna, które jako materiał wykończeniowy cieszy się niesłabnącą popularnością. Meble drewniane mimo upływu lat i długotrwałej eksploatacji prezentują się doskonale. Niegroźne im jest kopanie, uderzanie czy gryzienie. Niszczą się naprawdę bardzo wolno. To spory plus dla rodziców, którzy nie muszą mebli wykonanych z drewna zbyt często naprawiać czy wymieniać, co w przypadku mebli z tworzyw sztucznych jest normą. Trzeba jednocześnie pamiętać o tym, że meble ze sprasowanych włókien drzewnych, a więc płyt MDF są mniej wytrzymałe niż te z klasycznego drewna. Na ich dużą popularność przekłada się jednak niska cena oraz szeroka dostępność.

Efektowne meble z drewna
Drewno to materiał efektowny, wytrzymały i estetyczny zarazem. W formie naturalnej posiada na całej swojej powierzchni słoje, które stanowią dodatkową i niepowtarzalną ozdobę każdego mebla. W sklepach nie brak stołów, krzeseł, łózek czy szaf dla dzieci, które są wykonane z różnych gatunków drewna. Największą popularnością cieszą się chyba te wykonane z jasnych gatunków drewna, a więc buku czy sosny. Ciekawie prezentują się także produkty wykonane z połączenia drewna z kolorowymi elementami jak na przykład te stoły do salonu. Meble dziecięce często maluje się także na biało, gdyż ta barwa dobrze komponuje się z innymi, bardziej intensywnymi kolorami. Wielu rodziców decyduje się na gotowe zestawy stworzone właśnie z myślą o dzieciach.

Ekologiczne rozwiązania
Meble dziecięce wykonane z różnego rodzaju tworzyw sztucznych np. polipropylenu nie są zawsze bezpieczne dla dzieci. Wchodzące w ich skład substancje i barwniki powodować mogą m.in. reakcje alergiczne. Meble drewniane dla porównania są znacznie ładniejsze, a przy tym ekologiczne. Są bowiem przyjazne dla środowiska naturalnego i dobre dla zdrowia. Wykazują przy tym właściwości antystatyczne, co oznacza, że kurz nie opada na nie. Do ich czyszczenia odpowiednia jest zwykła szmatka z mikrofibry. Przed zakupem mebli dla dzieci bardzo duże znaczenie ma spełnienie wszelkich norm i atestów.

Meble drewniane dla dzieci
Meble wykonane z naturalnego drewna doskonale sprawdzają się w pokojach dziecięcych i to bez względu na ich wiek. Z uwagi na znaczną wytrzymałość mogą posłużyć przez wiele długich lat, prezentując się przez cały czas tako samo efektownie. Warto na nie postawić, jeśli celem jest znalezienie mebli ekologicznych i estetycznych zarazem.