Obecnie zegarek pełni już nie tylko funkcje praktyczną. To także doskonałe dopełnienie całości ubioru, a także sposób na pokazanie klasy, prestiżu czy pozycji społecznej. Nic dziwnego, że obecnie na rynku znaleźć można szeroki wybór zegarków w różnym stylu, w różnej cenie i z szeregiem wielu dodatkowych funkcji. Jakie oferty znajdują się w sklepach i jak wybrać odpowiedni zegarek?

Przede wszystkim przeznaczenie
Choć kiedyś wiele osób miało jeden zegarek, który nosiło każdego dnia, czasy się zmieniły. Teraz inny zegarek zakłada się do garnituru, a inny do codziennych stylizacji. Ponadto w sklepach znaleźć można także zegarki dopasowane do pewnych form aktywności, które na co dzień zupełnie się nie sprawdzą, ale podczas biegania czy na basenie okażą się niezastąpione. Producenci oferują wiele zegarków uniwersalnych, które choć nie wpasują się w każdą stylizację, to przynajmniej będą odpowiednie w przypadku większości z nich. Są to zegarki klasyczne na stalowej bransoletce – będą eleganckim dodatkiem do garnituru, a jednocześnie mogą być noszone na co dzień.

Mechanizm zegarka – co znajdziemy w sklepach?
Obecnie producenci zegarków oferują między innymi zegarki klasyczne z mechanizmem nakręcanym ręcznie. W środku znajduje się odpowiednik wahadła dużego zegarka, którego zadaniem jest poruszanie wskazówkami. W nowych produkcjach ten mechanizm jest już rzadkością. Obecnie spotkać można za to mechanizm automatyczny o budowie wzorowanej na klasycznej, jednak nakręcany dzięki ruchom ręki. Poszczególne modele mają różną rezerwę chodu. Mechanizmy automatyczne znaleźć można przede wszystkim w najdroższych zegarkach na świecie. Najbliższy większości osób jest oczywiście zegarek kwarcowy, w którym mechanizm pracuje dzięki baterii. Takie mechanizmy są najdokładniejsze i najbardziej powszechne, choć nie najbardziej cenione – w luksusowych zegarkach raczej nie występują.

Cena a wybór zegarka
Na rynku można znaleźć zegarki na każdą kieszeń. Oczywiście na te luksusowe nie każdy może sobie pozwolić, ale te znacznie tańsze wcale nie muszą być złe. Ceny zegarków diametralnie się między sobą różnią, w związku z czym można znaleźć i takie za kilkadziesiąt złotych, jak i kosztujące kilkadziesiąt tysięcy. W przypadku zegarków cena z jednej strony na pewno świadczy o jakości, ale w przypadku tych najbardziej cennych modeli jest także wyznacznikiem prestiżu. Warto jednak pamiętać, że nawet zegarki za kilkadziesiąt złotych mogą z powodzeniem pełnić swoją funkcję i dobrze się prezentować. Wybór zależy wiec od oczekiwań, a przede wszystkim od budżetu, którym się dysponuje.

Zegarki z udogodnieniami
Obecnie rynek zegarków szybko dopasowuje się do potrzeb potencjalnych klientów. W związku z tym można znaleźć wiele modeli przystosowanych do poszczególnych form aktywności. W sklepach dostępne są między innymi zegarki wodoodporne, które można bez obaw zabierać ze sobą na basen. Duże uznanie zyskują również zegarki dla biegaczy, które nie tylko pokazują godzinę, ale także mierzą tętno, poziom spalonych kalorii, a także ilość zrobionych kroków.

W przygotowaniu artykułu pomógł sklep Zegarmistrz.com oferujący szeroką ofertę zegarków damskich oraz męskich.