Taniec to forma aktywności fizycznej, która doskonale wpływa nie tylko na naszą kondycję, ale także psychiczny stan umysłu. Każda szkoła tańca posiada specjalną ofertę zajęć, z których każdy może wybrać dla siebie inny gatunek, odpowiedni dla naszych zainteresowań i sprawności fizycznej. Jeśli chcecie spędzić fajnie wolny wieczór, koniecznie zabierzcie ze sobą znajomych i ich drugie połówki i wybierzcie się na lekcje próbną. Z pewnością po pierwszych zajęciach poczujecie klimat i zapiszecie się na cały kurs, a szkoła tańca stanie się dla was drugim domem.
Szkoła tańca dla dorosłych
Nie ma określonego wieku, do którego można nauczyć się tańczyć. Każda szkoła tańca ma w swojej ofercie zajęcia dla różnych grup wiekowych. Jeśli wstydzimy się tańczyć pośród osób, które świetnie już sobie radzą, możemy wybrać grupy z mniejszą ilością osób, lub też te, do której uczęszczają amatorzy. Szkoła tańca to miejsce dla każdego, bez względu na wiek i poziom umiejętności. Liczy się pozytywne nastawienie i chęć nauki, a także motywacja, dzięki której z lekcji na lekcję będziemy robić duże postępy.
Zajęcia do wyboru
Szkoła tańca zawsze ma specjalnie przygotowaną ofertę zajęć, wśród których znaleźć możemy takie tańce jak salsa, rumba, cha-cha, walc, hip-hop, modern jazz, disco czy taniec towarzyski. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na zajęcia można chodzić zamiennie, a kroki bardzo często są podobne. Opanowanie nowych choreografii pomaga w przyswojeniu kolejnych układów tanecznych, które pozwalają nam osiągać coraz wyższe poziomy umiejętności w  tańcu.